Opublikowany: wt, Maj 22nd, 2018

Szósty Memoriał im. Kingi Resiak

Szósty Memoriał im. Kingi Resiak to kolejna okazja, aby w większym gronie uczcić pamięć wyjątkowej dziewczyny, której sportową miłością była siatkówka. – Zarażała swoim uśmiechem i pasją wszystkich dookoła – za każdy razem wspominają lubiniankę rodzice i przyjaciele. 

Turniej ku pamięci uczennicy II LO Kingi Resiak, z roku na rok pod względem kadrowym jest coraz to liczniejszy. Tym razem organizatorzy musieli podzielić zespoły na trzy grupy, w których będzie grało po pięć zespołów. Wśród nich rodzina i przyjaciele Kingi, Klub Kibica Cuprum Lubin, zespoły młodzieżowe Cuprum Lubin, Tartan Volley Team Lubin, a także drużyna z Nowej Soli. Nie może oczywiście zabraknąć Lejdis, zespołu zmarłej w 2012 roku siatkarki.

Podczas turnieju będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Memoriał odbędzie się 26 maja od godziny 9.00 w sali gimnastycznej przy ul. Składowej 1 w Lubinie. „Człowiek żyje tak długo jak długo trwa pamięć o nim”. Pod takim hasłem odbywać się będzie memoriał. Organizatorami memoriału są rodzina Kingi wraz z przyjaciółką zmarłej siatkarki Karoliną Łapot, a także Klub Kibica Cuprum Lubin i Tartan Volley Team Lubin.

Przypomnijmy, że w jubileuszowym piątym memoriale im. Kingi Resiak udział wzięło piętnaście zespołów. Wśród nich były ekipy z całej Polski, w tym z Nowej Soli i Polic. – Siatkówka łączy ludzi, dlatego przyjeżdżają na memoriał tak licznie – podkreśla Waldemar Resiak, ojciec zmarłej kilka lat temu siatkarki.

Tak wyglądał V Memoriał im. Kingi Resiak okiem kamery w programie Mariusza Babicz „Siatkarskie Zagłębie”: Siatkarskie Zagłębie 09/2017

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..