Szlagier dla Metraco Zagłębia!

W szlagierowym meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe KRAM Start Elbląg 27:24 (14:10)! Chociaż to Victoria Belmas otworzyła wynik meczu, to gospodynie nadawały ton wydarzeń w pierwszych minutach. Z 2:1 dla miedziowych zrobiło się 5:2 dla Startu. Na ostatnim prowadzeniu elblążanki były w dziesiątej minucie, od tego momentu na parkiecie rządziły miedziowe. Końcówka pierwszej połowy, to prawdziwy popis podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, w dwanaście minut miedziowe dały sobie rzucić cztery bramki, a same pokonywały rywalki ośmiokrotnie.

Na początku drugiej połowy zawodniczki Startu odrobiły część strat, ale przewaga miedziowych tak naprawdę ani przez moment nie była zagrożona. Kiedy tylko elblążanki zbliżały się na 2-3 bramki szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin znów odskakiwały. Startowi nie pomogło aż 11 bramek Sylwii Lisewskiej. Z drugiej strony defensywę Startu nękała Karolina Semeniuk, rozgrywająca kolejne znakomite zawody. Pięć minut przed końcem było po meczu, gdyż miedziowe wygrywały już 27:20.

– Agresywna i mądra obrona była w tym meczu kluczem do zwycięstwa. W końcówce pierwszej połowy odskoczyłyśmy na kilka bramek i już do końca mecz był pod naszą kontrolą – podsumowała Adrianna Górna, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin.

KRAM Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 24:27 (10:14)

KRAM Start: Szywerska, Powaga, Wiercioch – Balsam 2, Choromańska, Świerczek, Waga 1, Dorsz 2, Kwiecińska 3, Kozimur, Szynkaruk, Gerej, Lisewska 11, Stokłosa 2, Świerżewska 1, Yashchuk 2.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 3, Mączka, Semeniuk 7, Trawczyńska, Buklarewicz 1, Wasiak, Rosińska, Górna 4, Piechnik, Jochymek 1, Wojtas 4, Belsmas 1, Pielesz 2, Milojević 4.

Sędziowie: Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie), Piotr Wojdyr (Gdańsk)