Opublikowany: czw, Gru 7th, 2017

Szlachetna Paczka – pomagają lubińscy sportowcy (WIDEO)

Po raz kolejny lubińscy sportowcy wzięli udział w Szlachetnej Paczce. Pomoc najbardziej potrzebującym niosą między innymi piłkarze i piłkarki ręczne Zagłębia oraz siatkarze Cuprum.

Od 13 lat tysiące potrzebujących rodzin w całej Polsce na kilkanaście tygodni przed świętami dostają Szlachetne Paczki. W akcję angażują się tysiące wolontariuszy, którzy koordynują pomoc i dziesiątki tysięcy darczyńców, którzy jej udzielają.

– Szlachetna Paczka, to projekt Stowarzyszenia Wiosna. Polega on na konkretnej pomocy, konkretnej osobie. Dzięki czemu obdarowana rodzina czuje, że ta pomoc jest skierowana właśnie do niej. W naszej akcji może wziąć każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową i wybrać rodzinę, której chce się pomóc – mówi Izabela Przystupa, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka ma potężne grono ambasadorów. Wśród nich są między innymi lubińscy sportowcy, w tym siatkarze Cuprm Lubin oraz piłkarze i piłkarki ręczne Zagłębia Lubin. Dziś przedstawiciele obydwu zespołów robili zakupu według specjalnej listy, po czym pakowali paczki – Nasza cała drużyna i cała drużyna dziewczyn bardzo mocna zaangażowała się w tę akcję. To nie pierwszy i nie ostatni raz, kiedy chcemy pomagać i pomagamy. Zawsze cieszymy się, że możemy pomóc innym. Do tego nigdy nas nie trzeba namawiać – mówi Dawid Dawydzik, zawodnik Zagłębia Lubin.

Lubińscy siatkarze paczki przygotowywali we wtorek – To już tradycja, kiedy spotykamy się w wspólnie i pakujemy paczki. To bardzo fajna, a przede wszystkim potrzebna inicjatywa. Bardzo dobrze, że tak wiele ludzi jest w nią zaangażowanych – mówi Marcin Kryś, siatkarz Cuprum Lubin.

Pomóc można także zobowiązując się do całorocznej opieki nad którąś z rodzin, bo chociaż przedświąteczna pomoc jest ważna, czasami potrzeba czegoś więcej.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..