Opublikowany: sob, Lip 14th, 2018

Szkolenie bramkarzy w Akademii Zagłębia Lubin

Ośmiodniowy bramkarski Camp przygotowany przez trenerów Akademii Zagłębia Lubin, a także wzmocniony holenderskim sztabem szkoleniowych, dał młodym zawodnikom kolejną dawkę doświadczenia, które na pewno przełoży się na grę o ligowe punkty.

Pod okiem wykwalifikowanych szkoleniowców młodzi bramkarze z całej Polski, a w tym z Kielc, Krosna czy Rzeszowa uczą się bramkarskiego rzemiosła. Zajęcia odbywają się na boiskach Akademii Piłki Nożnej Zagłębia Lubin pod nazwą Zagłębie Summer Goalkeeper Camp.

– To kontynuacja pierwszego Campu, który odbył się zimą. Wtedy zrobiliśmy to trochę testowo. Camp okazał się sukcesem. Mieliśmy wtedy siedemnastu chłopców z całej Polski i trzech trenerów. Obecnie jest dwudziestu ośmiu młodych bramkarzy i sześciu trenerów, a w tym gościa z Holandii, Patrick van Seeters z Feynoordu Rotterdam. Wspiera nas i pomaga nam przekazując wiedzę, jak szkoli w Holandii. Jest także Tomasz Król, który na pierwszej edycji był gościem i jeszcze pracownikiem Crystal Palace. To sukces, że obecnie od pół roku jest pracownikiem klubu – komentuje Izaak Stachowicz, trener Akademii Zagłębie Lubin.

Fot. Mariusz Babicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..