Opublikowany: czw, Paź 18th, 2018

Sziwa spisała się na medal (FOTO, WIDEO)

Mieszkańców Bolkowa zaniepokoił wczoraj wybuch oraz syreny wozów strażackich. Na terenie obiektu należącego do Stowarzyszenia LEHM odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych. Z Jasienia przyjechała Sziwa – pies, przed którym wkrótce ważny egzamin. W ćwiczeniach udział brała także jednostka OSP Bolków, a wszystko pod czujnym okiem burmistrza Jarosława Wrońskiego i urzędników z miejskiego magistratu.

Wybuch był elementem nalotu bombowego. Poszkodowani utknęli w pomieszczeniach i oczekiwali na ratunek. W budynku było duże zadymienie i z pomocą przyszła Sziwa – pies poszukiwawczy. To ona wskazała przewodnikowi miejsce poszkodowanych i wtedy do akcji wkroczyli strażacy i medycy. W rolę pokrzywdzonych nalotem wcielili się doskonale uczniowie bolkowskich szkół. Aby wszystko wyglądało realnie o charakteryzację zadbali pracownicy Domu Kultury.

– Od wielu już lat współpracujemy z wieloma instytucjami i stowarzyszeniami. Dzisiaj zaangażowaliśmy się w działania wspólnie z gminą, OSP oraz medykami z Divemed Jelenia Góra – mówi Zbigniew Nowicki ze Stowarzyszenia Lehm. Z efektów ćwiczeń zadowolony był burmistrz Jarosław Wroński oraz prezes miejscowej OSP, Jan Mieszała. Z zachowania Sziwy dumna była Marta Jarmakowicz.

– Na razie szykujemy się do pracy w terenie, w przyszłości na gruzy. Każda okazja do ćwiczeń jest dla nas bardzo ważna. Przed nami pierwszy egzamin zerowy w Nowym Sączu i trzymam kciuki za Sziwę – powiedziała nam pani przewodnik, właścicielka psa.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna:

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..