Szczypiornistki na fali. Kolejne punkty na koncie

W 19.kolejce PGNiG Superligi Kobiet podopieczne Bożeny Karkut wygrały w Kościerzynie z tamtejszym UKS-em 22:26. Do przerwy Zagłębie prowadziło 11:13.

Szczypiornistki Zagłębia w pamięci miały jeszcze niechlubny remis w Nowym Sączu, dlatego o żadnym lekceważeniu dzisiejszego rywala nie mogło być mowy. Pierwsza połowa nie wskazywała jednak na łatwą wygraną Zagłębia. Warto wspomnieć, że do meczu nie przystąpiła Kaja Załęczna, która na rozgrzewce doznała kontuzji pleców. Lubinianki męczyły się od początku spotkania. W 9.minucie meczu było 3:3. W kolejnych minutach miedziowym grało się równie ciężko, a przeciwniczki pokazywały ogromny charakter do gry. W 15.minucie zawodniczki w pomarańczowych trykotach prowadziły jedną bramką – 5:6. Do przerwy podopieczne Bożeny Karkut nie potrafiły narzucić swojego stylu gry i odskoczyć na parę bramek. Na tablicy widniał wynik 11:13 dla Zagłębia.

Miedziowe o wiele lepiej rozpoczęły drugą połowę. Zagłębie w trzy minuty uciekło rywalkom na 4 trafienia. W kolejnych minutach przewaga naszej drużyny rosła i w 39.minucie prowadziliśmy 7-oma bramkami – 14:21. Później nastąpiło lekkie „zawieszenie” w ofensywie Zagłębia, szczypiornistki z Lubina nie potrafiły zdobyć bramki przez 6 minut. Jednak gospodynie nie miały zbyt wiele atutów, aby dogonić szczypiornistki z Lubina. Mecz zakończył się wynikiem 22:26 i Zagłębie dopisuje do swojego dorobku kolejne 2 punkty.

UKS PCM Kościerzyna – Metraco Zagłębie Lubin 22:26 (11:13)
Bramki dla Zagłębia: Marić 11, Jochymek 3, Grzyb 2, Mikojević 2, Buklarewicz 2, Malta 2, Ważna 1, Belmas 1, Wiertelak 1, Maliczkiewicz 1