Opublikowany: sob, Gru 2nd, 2017

Szachowe zmagania w Lubinie (FOTO)

W Zespole Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie rozpoczął się Turniej Szachowy „Barbórka 2017”. Dziś zawodnicy rywalizują w kategorii open.

Cykliczna impreza niezmiennie cieszy się popularnością wśród graczy. Od tego roku miejscem rywalizacji będzie Zespół Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie. Właśnie w tej placówce rozpoczęły się dziś dwudniowe zmagania – To jest już trzecia edycja tego turnieju, ale po raz pierwszy odbywa się on w naszej szkole. Cieszymy się z frekwencji podczas dzisiejszego dnia i liczymy na jeszcze wyższą jutro, kiedy rywalizować będą gracze ze szkół podstawowych – mówi Bogdan Dudek, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie.

Szachy to gra strategiczna rozwijająca zdolności myślowe oraz poprawiająca kondycję umysłową – Szachy przeżywają obecnie swój renesans. Argumentów, przemawiających za grą w szachy jest naprawdę dużo. My propagujemy tę dyscyplinę sportu, a przy okazji turnieju chcemy też wpisać się w uroczystości, towarzyszące górniczemu świętu, bo przecież jest to Turniej Barbórkowy – dodaje Bogdan Dudek.

Na turnieju pojawili się zawodnicy z rożnych zakątków naszego regionu. Oprócz lubinian byli także przedstawiciele między innymi graczy z Przemkowa, Głogowa, Żar, Złotoryi czy Legnicy. Nie brakowało faworytów – Jest tutaj Piotrek Brodowski czy Piotrek Jagodzińki, którzy są na pewno zaliczani do faworytów. Tutaj tak naprawdę każdy ma jednak szanse, bo jest to gra umysłów – mówi Piotr Goluch, który również występuje jako faworyt turnieju. Jak sam przyznaje, aby grać w szachy na najwyższym poziomie trzeba poświęcać każdą wolną chwilę, a w szachy zaczął grać w wieku siedmiu lat.

Dziś w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie odbywają się zawody w kategorii open. Niedziela upłynie pod znakiem rywalizacji uczniów ze szkół podstawowych.

Informacje o turnieju pod linkiem:

http://zs2lubin.edu.pl/iii-turniej-szachowy

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..