Opublikowany: nie, Gru 9th, 2018

Święta i sylwester we Wrocławiu – jakie atrakcje czekają na nas w mieście

Planujesz spędzić Boże Narodzenie i Sylwester we Wrocławiu, ale wciąż nie masz pomysłu, jak zaplanować ten czas? Miasto szykuje dla mieszkańców i gości wiele atrakcji.

Ostatnie dni grudnia to jeden z najbardziej radosnych i intensywnych okresów w ciągu całego roku. Zależy nam na tym, żeby obfitował w pozytywne wrażenia i doświadczenia. Oto kilka pomysłów na to, jak przyjemnie spędzić koniec roku we Wrocławiu.

Zrób zakupy na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Szukasz świątecznych prezentów? A może chcesz wprawić się w miły nastrój przed Bożym Narodzeniem lub poczuć niezwykłą atmosferę świąt już po ich zakończeniu? Wystarczy udać się na wrocławski Rynek. Do końca grudnia będzie opanowany przez Mikołaja, wesołe elfy i rozśpiewanych kolędników. Nie zabraknie też straganiarzy ukrytych w drewnianych domkach z pachnącymi, świątecznymi specjałami, ozdobami i upominkami. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest jednym z najpiękniejszych w kraju. W jego trakcie odbywają się imprezy towarzyszące: występy artystyczne czy parada elfów i kolędników. W programie można znaleźć mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Sylwester na Rynku

31 grudnia wrocławski Rynek zamieni się w wielką scenę muzyczną, na której zabrzmią największe przeboje disco w wykonaniu zespołu The Village People oraz światowe hity zaprezentowane przez Wroclaw Respect Orchestra. Koncert będzie połączony z występami tanecznymi. Aż 40 000 ludzi wykona choreografię do słynnej piosenki Y.M.C.A. Ta sylwestrowa zabawa przebiegnie pod hasłem Wrocław Respect. Jej celem jest skupienie w jednym miejscu ludzi różnych narodowości, ras i religii. Dla podkreślenia wielonarodowego wymiaru tego wydarzenia wielkie odliczanie odbędzie się aż 4 razy, zgodnie ze strefami czasowymi. Szykuje się niesamowite widowisko na skalę światową, którego nie można przegapić.

Sylwester w teatrze, klubie czy restauracji?

Swoją propozycję przywitania nowego roku przygotowały także wrocławskie instytucje kultury, restauracje i kluby. Przedpremierowo swój spektakl zaprezentuje teatr Ad Spectatores, a w Operze odbędzie się gala Sylwestrowo-Noworoczna. Z kolei w Teatrze Muzycznym Capitol i w Narodowym Forum Muzyki zabrzmi koncert sylwestrowy.

Na zwolenników innego typu muzyki będą czekały wrocławskie kluby. Zabawy tematyczne, bale przebierańców, impreza w stylu disco – to tylko niektóre z długiej listy propozycji. Ciekawym pomysłem może być też spędzenie eleganckiej kolacji w restauracji z muzyką w tle.

Warto spędzić sylwestra we Wrocławiu

To miasto z pewnością zachwyci każdego, kto je odwiedzi aby świętować nadejście Nowego Roku. Wszystkich tych, którzy przyjeżdżają z okolicy lub z daleka, zachęcamy do skorzystania z oferty położonego w centrum Q Hotel Plus. Jego lokalizacja pozwala szybko dostać się do najciekawszych atrakcji, w tym także na wrocławski Rynek! Więcej informacji na temat Q Hotelu we Wrocławiu na stronie www.qhotels.pl/hotel-wroclaw-centrum

Podziel się

..