Opublikowany: wt, Lip 10th, 2018

W Świerzawie powstanie klub seniora!

W budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świerzawie zostanie utworzony klub seniora. Miejscowy urząd gminy jako jedyny w województwie dolnośląskim otrzyma na ten cel wsparcie finansowe z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach dodatkowego naboru wieloletniego programu  „Senior+”.

Wartość projektu oszacowano na kwotę 190 tys. zł, z czego 150 tys. zł pochodzi z dofinansowania rządowego. Resztę stanowi wkład własny gminy.

Projekt przewiduje przebudowę pomieszczeń w budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świerzawie. Powstanie tam m.in. sala do terapii zajęciowej, pomieszczenie kuchenne, sala klubowa, łazienka, szatnia, pomieszczenie biurowe oraz zamontowana zostanie winda.

Projekt ma na celu poprawę sytuacji społecznej i wsparcie merytoryczne seniorów z terenu miasta i gminy Świerzawa, w szczególności osób z niepełnosprawnościami i nieaktywnych zawodowo w wieku powyżej 60 lat.

Fot. WTZ via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..