Opublikowany: sob, Lis 11th, 2017

Światowy balet w kinie

Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji przygotował nie lada gratkę dla miłośników sztuki. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na retransmisję spektaklu „Korsarz” z moskiewskiego Teatru Bolszoj. Widowisko odbędzie się w czwartek 30 listopada.

„Korsarz” jest romantyczną historią miłości pirata Konrada i niewolnicy Medory. Osadzony w orientalnej scenerii balet to prawdziwa uczta dla oka oraz gratka dla wielbicieli XIX-wiecznego grand ballet, z efektownymi zbiorowymi układami choreograficznymi. W przedstawieniu bierze udział 120 tancerzy. Muzykę skomponował Francuz Adolphe Adam, choreografia to dzieło Aleksieja Ratmańskiego. Przedstawienie, trwa ok. trzech godzin i 30 minut. Bilety można zakupić nabycia w kasie kina Aurum i sekretariacie ZOKiR-u przy pl. Reymonta 5. Za normalny zapłacimy 30 zł, a za ulgowy 25 zł. Można również nabyć bilety grupowe (min. 10 osób) za 20 zł za osobę. Początek widowiska o godz. 18.

Projekcja „Korsarza” to efekt współpracy ZOKiR-u z dystrybutorem www.nazywowkinach.pl. Na ekranie złotoryjskiego kina Aurum co miesiąc będzie można zobaczyć transmisje lub retransmisję arcydzieł światowego baletu, teatru czy opery, zrealizowanych z udziałem międzynarodowych gwiazd sceny w moskiewskim Teatrze Bolszoj, nowojorskiej Metropolitan Opera czy londyńskim National Theatre. Dwa tygodnie temu odbyło się pierwsze przedstawienie z tego cyklu. Ponad 130 widzów obejrzało słynną operę „Carmen”, zrealizowaną w Nowym Jorku. Trudno było znaleźć osobę, która po ponad trzech godzinach oglądania i słuchania brawurowo wykonanych arii operowych, opuszczała salę kinową niezadowolona.

– Był bardzo pozytywny odbiór naszej inicjatywy, zaraz po zakończeniu „Carmen” mieliśmy pytania o bilety na następne spektakle, więc taka forma uczestnictwa w kulturze to chyba strzał w dziesiątkę – cieszy się Zbigniew Gruszczyński, dyrektor ZOKiR-u.

Złotoryjskie Aurum jest wśród zaledwie 32 kin w Polsce, gdzie retransmitowane są przedstawienia baletowe moskiewskiego teatru. Na Dolnym Śląsku można je jeszcze obejrzeć tylko we Wrocławiu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..