Opublikowany: pt, Sty 11th, 2019

Suknia ślubna i rękawice bokserskie do licytacji

Już tylko dwa dni pozostały do 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegorocznej akcji będą zbierane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Tradycyjnie do wielkiego grania przyłącza się także Złotoryja. Jak co roku najwięcej będzie się działo w miejscowym ośrodku kultury. Jak zwykle nie zabraknie licytacji, koncertów muzycznych, pysznych ciast i mnóstwa pozytywnej energii.

W złotym grodzie orkiestra zagra jednak już w sobotę. O godz. 10 na orliku przy ul. Wiosennej odbędzie się bieg diabetyków „Policz się z cukrzycą”.  Wpisowe wynosi 10 zł i zasili konto WOŚP. Uczestnicy tego wydarzenia mogą liczyć na szereg atrakcji ze strony organizatorów, a po sportowych zmaganiach, na wspólnego grilla.

O godz. 15 w hali „Tęcza” rozpocznie się II Halowy Turniej Piłki Nożnej WOŚP 2019. Zagrają w nim reprezentacje złotoryjskich zakładów pracy (Borgers, Faist ChemTec, Mine Master, Hansa Flex, Bazalt) i strażaków oraz drużyna z Legnicy. Wpisowe w wysokości 500 zł od ekipy również trafi na zakup sprzętu medycznego.

Jednak najwięcej będzie działo się w niedziele.  O 8 rano na ulice miasta wyruszy grupa około stu wolontariuszy z puszkami orkiestry. Większość z nich będą stanowili harcerze z miejscowego hufca ZHP. Przygotowania powoli dobiegają już do końca i praktycznie wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Harcerze szykują loterię fantową i zbierają przedmioty, które mogą przyciągnąć ludzi na licytację. Wśród losów będzie do wygrania blisko 100 talonów do złotoryjskich sklepów i zakładów o wartości od 20 do 100 zł. Poza voucherami są też bony na usługi fryzjerskie, kosmetyczne, fotograficzne, a także poczęstunek w lokalach gastronomicznych. W kopertach znajdować się będzie m.in. kilkanaście voucherów na pizzę. Łączna wartość wszystkich talonów to ok. 3 tys. zł.

Najwięcej emocji co roku przynosi licytacja gadżetów WOŚP oraz innych przedmiotów przekazanych na aukcję. Tym razem pod młotek w złotoryjskim ośrodku kultury trafi m.in. suknia ślubna w rozmiarze 38. Będą też do wylicytowania rękawice bokserskie Michała Michalskiego i inne nietypowe podarunki: lekcja makijażu, trening personalny fitness, projekt wnętrza czy tort.

O godzinie 17.00 w sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji rozpoczną się koncerty zespołów muzycznych. W tym roku zagrają: RadCurie, Polish Fiction, The Kishones i Lift Off. Nie zabraknie też solidnej dawki śmiechu, a to za sprawą stand upu w wykonaniu Łukasza Minko.

Pieniądze na konto złotoryjskiego sztabu wpływają od kilkunastu dni. 1455 zł pochodzi z Zespołu Szkół Zawodowych, który przed świętami zorganizował koncert mikołajkowy i cały dochód przekazał na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 520 zł hufiec zebrał też ze sprzedaży naczyń plastikowych, które na WOŚP przekazała złotoryjskim harcerzom firma Jelenia Plast. Pieniądze podczas przedświątecznej sesji wrzucali do skarbonki również radni miejscy. Wrzuciło sześciu, razem 350 zł. Dla porównania rok temu radni byli bardziej hojni, wpłacając na akcję Owsiaka 1210 zł.

Do wielkiego grania przyłącza się ponownie Sultan Kebab, a także motokrosowcy z Nowego Kościoła. W niedzielę będzie można pojeździć po torze w trenerem enduro Mateuszem Bembenikiem i w zamian wesprzeć datkiem WOŚP.

Szczegóły dotyczące tegorocznej orkiestry w Złotoryi dostępne są tutaj

.

,

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..