Opublikowany: wt, Lut 6th, 2018

Stypendia dla polkowickich talentów

Burmistrz Polkowic Wiesław Wabik wręczył stypendia grupie 29 najbardziej uzdolnionym mieszkańców. Wśród wyróżnionych przeważały talenty plastyczne.

Do spotkania doszło w sali konferencyjnej polkowickiego ratusza, gdzie tradycyjnie nagradzani są mieszkańcy odnoszący największe sukcesy naukowe, sportowe i artystyczne. W tym roku uroczystą galę zdominowały uczniowie utalentowani plastyczne. Nie zabrakło także zdolnych muzyków, literatów czy recytatorów.

– Malarstwem zajmuję się od 13 lat. Inspiracją jest dla mnie otaczająca rzeczywistość. Rejestruję to, co widzę i staram się to przenieść na płótno. W malarstwie ważna jest wrażliwość, umiejętność dostrzegania tego, co innym umyka – mówi Daniela Żmuda, dorosła polkowiczanka, która  zajęła drugie miejsce w konkursie „Artystyczna maskotka”.- Podczas malowania zatracam się w tym. To doskonała odskocznia od rzeczywistości – dodaje artystka.
W gronie nagrodzonych znalazła także Julia Macioszczyk, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4, laureatka licznych konkursów recytatorskich, która poważnie myśli o związaniu swojej przyszłości z aktorstwem. – Recytuję od szóstego roku życia, sprawia mi to ogromna przyjemność. Bardzo chciałabym zostać w przyszłości aktorką. To moje marzenie i będę się starała je zrealizować  – podkreśla uzdolniona recytatorka

Stypendia artystyczne przyznawane są na okres 10 miesięcy, począwszy od stycznia 2018 roku. Ich wysokość mieści się w przedziale od 100 do 400 złotych miesięcznie w zależności od wieku stypendystów. Szczegóły dotyczące zasad przyznawania reguluje uchwała Rady Miejskiej.

Fot. UG w Polkowicach

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..