Student z Kaźmierzowa rządził w polkowickim ratuszu

Zapoznanie się z najważniejszymi problemami w gminie, narada ze służbami miejskimi i wizyta w żłobku – to niektóre zadania, jakie czekały Krystiana Czajkę z Kaźmierzowa, który objął dziś rządy w polkowickim ratuszu. Dzień w fotelu burmistrza gminy wylicytował podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do swojego urzędowania Krystian Czajka, student pierwszego roku informatyki, specjalnie się nie przygotowywał, ale – jak wyznał – słuchał rad m.in. swojego dziadka.

– Miałem zapytać o boisko w Kaźmierzowie i o komunikację miejską – mówił jednodniowy włodarz, ale podczas spotkania w gabinecie z burmistrzem gminy Łukaszem Puźnieckim, jego zastępcą Wojciechem Marciniakiem i Romanem Rozmysłowskim, przewodniczącym rady miejskiej, interesował się m.in. tym, kiedy będą bezpłatne kursy do Lubina, co jest ważne dla młodzieży dojeżdżającej do szkół i jak będzie się rozwijać polkowicka kultura. Ale mówił też o pomocy, jakiej trzeba udzielić mieszkańcom bloku, w którym doszło wczoraj do pożaru.

– To miał być dzień spokojny, ale wczorajszy dzień wywrócił cały kalendarz – powiedział burmistrz Polkowic dodając, że w programie będzie też wizyta w bloku przy ul. Wołodyjowskiego, w którym, jak już informowaliśmy, wybuchł pożar.

Dodajmy, że dzień w fotelu burmistrza Polkowic został wylicytowany za 999 złotych.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..