Opublikowany: czw, Wrz 27th, 2018

Studenci z zagranicy wybrali PWSZ

Fot. PWSZ

Młodzież z Turcji, Hiszpanii, Portugalii i Włoch przyjechała do Legnicy w ramach programu Erasmus+, by uczyć się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona. Studenci mają już za sobą zwiedzanie nadkaczawskiego miasta, teraz przyszedł czas na zajęcia.

W sumie legnicka uczelnia gości 44 studentów z czeterech europejskich krajów. Młodzież przyjechała do miasta na kilka dni przed rozpoczęciem zajęć. Czas ten żakowie wykorzystali na zwiedzanie Legnicy. Odwiedzili m.in. rynek, Katedrę pw. św. Piotra i Pawła, Zamek Piastowski i palmiarnię. Teraz przyszedł czas na naukę.

– W trakcie pobytu w Legnicy, studenci będą kształcić się na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych oraz na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się dna nich 27 września i mają na celu przedstawienie polskiej kultury, historii, języka – wylicza Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Co ciekawe, poza uczestniczaniem na zajęcia, obcokrajowcy wezmą udział w kursie języka polskiego, który im pomóc w przyswojeniu choćby podstawowych zwrotów. Z kolei ćwiczenia i wykłady w ramach ich planu nauczania będą się odbywać po angielsku.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..