Opublikowany: pon, Mar 5th, 2018

Studenci ocalą mogiły od zapomnienia

Już po raz drugi studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy włączą się do akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” organizowaną przez Fundację Studio Wschód we Wrocławiu. Czym żacy zajmą się na Ukrainie?

W Legnicy koordynować wyjazd będzie uczelnia oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Akademicka”. Cel jest jasny: uporządkować wiele zapomnianych i zaniedbanych cmentarzy, na których pochowani się Polacy.

– W bieżącym roku wyjazd na Ukrainę odbędzie się w dniach od 3 do 13 lipca. Podobnie jak poprzednio, grupa wolontariuszy z naszej Uczelni wyjedzie do Snitkowa, gdzie czeka na nich nie tylko ciężka praca związana z porządkowaniem cmentarza, ale także spotkania z dziećmi i rodzinami polskiego pochodzenia, zwiedzanie ciekawych miejsc i zabytków – zapowiada Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy PWSZ im. Witelona w Legnicy. I dodaje, że jeśli liczba chętnych uczestników będzie wystarczająco duża, podczas pobytu grupa odwiedzi także inne miejscowości, np. Drohobycz.

Koszty przejazdu, wyżywienia i noclegów pokryją organizatorzy: Fundacja Studio Wschód wspierana m.in. przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Zgłoszenia już dziś można kierować do władz placówki drogą elektroniczną: beata.skwarek@pwsz-legnica.eu. Uczelnia czeka na chętnych do 7 maja br.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..