Opublikowany: pt, Gru 28th, 2018

Strzelecki trening szczypiornistek (FOTO)

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin przygotowują się do rundy rewanżowej PGNiG Superligi Kobiet. Dziś Miedziowe uczestniczyły w treningu strzeleckim, ale tym razem nie w hali, a w strzelnicy Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Na strzelnicy sportowej, zlokalizowanej przy ul. Baczynowej 3 pojawiła się cała drużyna Metraco Zagłębia Lubin wraz ze sztabem szkoleniowym: Bożeną Karkut i Renatą Jakbowską i prezesem Klubu, Witoldem Kuleszą. Dla większości z gości była to pierwsza wizyta na tym niedawno oddanym do użytku, nowoczesnym obiekcie – Wrażenia są naprawdę niesamowite. Na pewno trzeba opanować drżenie rąk, ale instruktorzy dbają o to, żeby wszystko było prawidłowo i przekazują niezbędne instrukcje. Namawiam wszystkich do spróbowania, bo jest to fajne przeżycie. Najczęściej takie bronie widzimy w filmach, tutaj mamy możliwość sprawdzić jak to jest strzelać – mówi Bożena Karkut, trener Miedziowych, która na pięć prób pięć razy trafiła do tarczy.

Zawodniczki miały okazję strzelać z pistoletu, a także z broni maszynowej MP5 i AR15- Bardzo fajne wrażenia. Jest to na pewno coś innego i można spróbować trochę inne odmiany sportu. Nie jest to zbyt łatwe, ale można się przy tym fajnie bawić – mówi Kinga Grzyb, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin i niedawna uczestniczka Mistrzostw Europy we Francji.

Strzelnica Regionalnego Centrum Sportowego posiada 4 stanowiska o długości 50 metrów, 10 stanowisk o długości 25 metrów i 10 stanowisk o długości 10 metrów. Obiekt wyposażony jest w zespół pomieszczeń przeznaczonych do obsługi klienta, którzy mogą oczekiwać na swoją kolej w holu strzelnicy, który znajduje się tuż obok recepcji.

Obecnie piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin przygotowują się do rundy rewanżowej PGNiG Superligi Kobiet. Pierwszym rywalem Miedziowych 5 stycznia w wyjazdowym meczu będzie KPR Jelenia Góra. W niedzielę 13 stycznia o godzinie 16:00 w hali RCS-u w Lubinie podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej podejmować będą Pogoń Szczecin.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..