Opublikowany: czw, Maj 17th, 2018

Nowe miejsca pracy na strefie

Za kwotę 420 tys. złotych złotoryjski ratusz sprzedał działkę przemysłową przy ul. Strefowej. Jej nowym właścicielem została spółka Euromill z Wilkowa. Firma zamierza postawić w tym miejscu halę produkcyjną, w której zatrudnienie ma znaleźć około 50 osób.

Składająca się z dwóch działek nieruchomość znajduje się obok złotoryjskiej podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, po lewej stronie ul. Strefowej. Jest niezabudowana i ma powierzchnię 1,41 hektara. Obecnie są to grunty orne, ale w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod zabudowę przemysłową.

– Chcemy do końca 2019 roku wybudować halę produkcyjną o powierzchni tysiąca metrów kw. wraz z częścią biurową liczącą 400 metrów kw. To na początek. Działka jest rozwojowa, będziemy dysponowali zapleczem, które pozwoli nam na ewentualną rozbudowę hali, jeśli takie będą wymagania rynku. Jesteśmy nastawieni na rozwój – mówi Jakub Kosiński, prezes spółki.

Euromill to przedsiębiorstwo w stu procentach z polskim kapitałem, które zajmuje się wyginaniem rur i profili stalowych oraz obróbką plastyczną metali na zimno. Główny zakład firmy znajduje się we Wrocławiu. Pięć lat temu utworzony został oddział w Wilkowie, który w tym roku przekształcił się w osobną spółkę pod nazwą Grupa Euromill. Funkcjonuje on w wynajętych pomieszczeniach na terenie dawnych zakładów górniczych Lena, które jednak szybko okazały się za ciasne. Dynamiczny rozwój spółki i coraz większa liczba zleceń wymagają znacznego zwiększenia zatrudnienia. Jeszcze w 2013 roku pracowały w niej dwie osoby, teraz jest ich 20.

Szacowany koszt budowy hali kształtuje się w granicach 3-4 mln zł. Do tej kwoty należy doliczyć inwestycje w park maszynowy. Euromill planuje zainwestować m.in. w spawalnictwo i obórkę CNC, czyli toczenie i frezowanie sterowane numerycznie.

Fot. zlotoryjska.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..