Opublikowany: czw, Sie 9th, 2018

Strażnicy apelują: Pozbądźmy się wraków

Nie tylko szpecą miejski krajobraz, ale też zagrażają środowisku i blokują miejsca parkingowe. Jak pozbyć się wraków? Zgłoś problem straży miejskiej, policji lub zarządcy terenu – przypominają funkcjonariusze SM w Legnicy.

Co zrobić, gdy pod naszym domem od miesięcy stoi nieużywany samochód, który w dodatku zajmuje cenne miejsce parkingowe? Jak przypominają w legnickim magistracie, na takie zgłoszenia czekają strażnicy miejscy, policja i zarządcy drogi.

– W ostatnim czasie otrzymaliśmy od mieszkańców i zarządców terenów dużą ilość zgłoszeń, dotyczących porzuconych pojazdów. Szpecą one miasto, blokują miejsca parkingowe, a dodatkowo stanowią zagrożenie dla mieszkańców i środowiska naturalnego. Wszystkie interwencje, po sprawdzeniu zasadności zgłoszenia, zostały już przekazane zarządcy drogi, który podejmuje decyzje o usunięciu – informuje Jacek Śmigielski z legnickiej straży miejskiej.

Jak przypominają halabardnicy, zarówno oni, jak i policjanci mogą usunąć samochdód porzucony na drodze publicznej oraz drogach wewnętrznych w strefie zamieszkania lub ruchu. Z kolei właściciel gruchota, który może spowodować niebezpieczeństwo lub utrudniać ruch, musi liczyć się z mandatem.

– W przypadku wraków, które znajdują się na terenach, gdzie nie obowiązują przepisy prawa o ruchu drogowym, np. na osiedlowych parkingach, terenie zielonym, w podwórzu kamienicy, wszelkie działania podejmują zarządcy nieruchomości lub właściciele terenu – wyliczają legniccy strażnicy. – Pojazd usunięty z drogi, nieodebrany na wezwanie gminy przez uprawnioną osobę w terminie 6 miesięcy od dnia odholowania, uznaje się za porzucony z zamiarem wyzbycia się. To oznacza, że przechodzi na własność skarbu państwa bądź gminy.

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. rrrttt pisze:

    Tak, tak wraki zgłaszajcie policji! Żeby usłyszeć w telefonie od policji, abyśmy to zgłosili straży miejskiej!!!

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..