Opublikowany: pt, Maj 18th, 2018

Strażacy świetują (FOTO)

Pożarnicy z powiatu legnickiego mają dziś swoje święto. W obecności parlamentarzystów, lokalnych samorządowców czy przedstawicieli miejskich spółek najlepsi i najaktywniejsi strażacy zostali wyróżnieni odznakami i medalami za swoje zasługi.

Uroczyste obchody Dnia Strażaka w legnickiej Akademii Rycerskiej przyciąnęły tłumy – zarówno najbliższych i przyjaciół pożarników, jak i przedstawicieli władzy, służb mundurowych czy placówek oświatowych. Sala Królewska pękała w szwach, co stworzyło doskonałe warunki do uhonorowania najlepszych i najaktywniejszych pracowników PSP i OSP powiatu legnickiego. Były gromki brawa, podziękowania i życzenia.

– To szczególna uroczystość dla nas wszystkich, obchodzona w tym roku w szczególnym czasie – powitał gości komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, Zdzisław Sokół, nawiązując do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. – Miniony rok był dla nas niezwykle pracowity, na przestrzeni tych 12 miesięcy wzbogaciliśmy się także o niezastąpiony sprzęt – wyliczał bryg. Sokół.

Pożarnicy przypomnieli, że dzięki zaledwie dwóm interwencjom w 2017 r., gdy w ogniu stanęła hala na terenie LSSE oraz centrum handlowe na dawnym lotnisku, uratowali majątek wart ponad 20 mln zł. Wspomnienia były z kolei okazją do wyrażenia wdzięczności dla wszystkich ratowników, którzy codziennie ryzykują życie, by nieść pomoc innym.

– Gdy inni uciekają od zagrożenia, wy wkraczacie, by ratować zdrowie, życie i mienie. Dziękuję wam za patriotyczną postawę i za przykład, jaki dajecie społeczeństwu – zwrócił się w kierunku mundurowych szef legnickiej PSP. – Życzę wam bezpiecznej służby i tego, byście zawsze wracali z akcji w zdrowiu. Serdecznie dziękuję także waszym najbliższym – podsumował.

W sumie do strażaków trafiło dziś kilkadziesiąt odznaczeń i medali za ich zasługi. Nie brakowało chwil wzruszenia, szczególnie, że swoich ojców, mężów, przyjaciół, a nawet dziadków wspierali właśnie bliscy.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..