Opublikowany: śr, Lip 31st, 2019

W stodołę uderzył piorun (FOTO, WIDEO)

Ponad dwadzieścia zastępów strażaków gasiło pożar stodoły, która stanęła w ogniu po uderzeniu pioruna. Do zdarzenia doszło w Paszowicach (powiat jaworski) w poniedziałek ok. godz. 21:40.

Podczas burzy nad Paszowicami deszczu było jak na lekarstwo, jednak występowały liczne wyładowania atmosferyczne. Po uderzeniu pioruna w płomieniach stanęła stodoła w jednym z gospodarstw w centrum wsi.

Po chwili w płomieniach był cały budynek. Pierwsi ogień zauważyli sąsiedzi, którzy powiadomili straż. Pierwsze jednostki jeszcze przed przybyciem wzywały posiłki, bo sytuacja była bardzo poważna. Ogień było widać z odległości kilku kilometrów.

Działania strażaków skupiły się w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu sąsiednich budynków mieszkalnych. Rozpalone elementy więźby fruwały niesione przez wiatr na pola. Stodoła została „otoczona” i podawano prądy wody z dołu i wysięgnika. W działaniach brały udział zastępy m.in. z Jawora, Paszowic, Wiadrowa, Męcinki, Małuszowa, Marcinowic, Mściwojowa, Sadów Dolnych i (z sąsiedniego powiatu) z Rogoźnicy i Dobromierza. W gotowości był też drugi podnośnik z drabiną, który przybył na miejsce z Legnicy. Po dwóch godzinach działań sytuacja była opanowana. Trwa szacowanie strat.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TVRegionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..