Opublikowany: czw, Mar 14th, 2019

W każdą środę ortopeda czeka na małych pacjentów

Oddział chirurgiczny dla dzieci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy prowadzi już przypadki z zakresu ortopedii. W każdą środę na małych pacjentów czeka ortopeda, a nie jak dotąd – chirurg dziecięcy. Na tym nie koniec dobrych informacji.

Wydzielenie dnia dla najmłodszych pacjentów ze schorzeniami i urazami ortopedycznymi z pewnością zadowoli zarówno ich, jak i ich opiekunów. Lekarze podkreślają już, że  zwiększenie zakresu usług pozwoliło na uporządkowanie opieki.

– To uporządkowanie niewątpliwie służy podniesieniu jakości świadczeń dla naszych małych pacjentów. W przyszłości planujemy rozszerzyć tą działalność o leczenie wad postawy i docelowo wykonywanie zabiegów operacyjnych ortopedycznych u dzieci w trybie planowym – zapowiada dr Jerzy Pilch, lekarz kierujący oddziałem.

Już niebawem oddział ma się skoncentrować na chirurgii urazowo-ortopedycznej u dzieci i prowadzeniu takich przypadków.

– Jest to konieczne. Albowiem na Dolnym Śląsku nie ma zbyt wielu placówek zajmujących się dziecięcymi przypadkami ortopedycznymi. A tych przybywa – zwłaszcza nieurazowych jak np. przykurcze ścięgien, deformacje wrodzone, zaburzenia rozwoju kości, układu szkieletowego, gangliony – wylicza dr Jerzy Pilch.

W placówce liczą, że już za kilka lat mali pacjenci będą trafiać w Legnicy na zorganizowany oddział, na którym przejdą zabieg. Dziś są odsyłani do Wrocławia.

źródło: szpital.legnica.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..