Środa „Dniem bez windy” w polkowickim starostwie

To dla zdrowia – w środę, 25 kwietnia, w polkowickim starostwie organizowana jest akcja pod hasłem „Dzień bez windy”.

– Zachęcamy wszystkich, by tego dnia zamiast windy wybrali schody i żeby namawiali do tego także swoich znajomych, rodzinę czy kolegów z pracy – podkreśla Kamil Ciupak, wicestarosta polkowicki.

Winda nie zostanie wyłączona i można będzie z niej korzystać, ale w ramach kampanii promującej zdrowy tryb życia w starostwie będzie symbolicznie opieczętowana. Rozklejone też zostaną plakaty zachęcające wybranie w tym dniu schodów.

– A co za tym idzie – ruchu – dodaje wicestarosta. – Jak podkreślają fachowcy, z każdym rokiem obniża się poziom aktywności fizycznej społeczeństwa, co prowadzi do chorób, otyłości i złego samopoczucia. W rezultacie zmniejsza się nasza motywacja, chęć do działania, a poziom wewnętrznej energii zaczyna oscylować wokół zera. Brak ruchu tłumaczymy brakiem czasu. Swoje zrobił również postęp technologiczny. Dlatego taką akcją chcemy rozruszać urzędników i mieszkańców. Zainspirować do małych aktywnych zmian.

Na pokonanie jednego stopnia schodka zużywamy około 0,17 kalorii, a w starostwie od poziomu zero są aż 82 schody.

„Dzień bez windy” jest częścią ogólnoeuropejskiej kampanii „NowWeMove”. Do wczoraj zgłosiło się 38 krajów. W Polsce akcja organizowana jest po raz pierwszy. Jak się dowiedzieliśmy, poza polkowickim starostwem, odbędzie się też w Warszawie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..