Opublikowany: czw, Maj 3rd, 2018

Średniowieczny skansen w sercu Legnicy (FOTO)

Majówka w Legnicy trwa! Dziś od południa na płycie rynku na mieszkańców czekają średniowieczne stragany, gdzie rzemieślnicy krok po kroku zdradzają tajniki warszatów tkackich, metody czerpania papieru czy bicia monet. A to dopiero początek atrakcji.

Święto dla legniczan potrwa przynajmniej do godz. 18. W programie m.in. występy zespołów ludowych i prezentacja 2. Pułku Piechoty i Artylerii Pieszej Księstwa Warszawskiego, który odwiedzi Legnicę m.in. z pokazem musztr. Poza spotkaniem z dawnymi wojakami oraz rzemieślnikami chętni będą mogli obejrzeć plenerową wystawę poświęcona bitwie pod Legnicą.

Wiele atrakcji wciąż przed nami, dlatego w sercu Legnicy jeszcze nie widać tłumów. Odtwórcom roli dawnych rzemieślników nie przeszkodził przelotny deszcz. Zgodnie zapowiadają, że będą dziś czerpać, bić i pleść, dopóki starczy im sił. Czego nauczą zainteresowanych legniczan? M.in., jak wyrabia się papier i monety. Młodzi będą mogli też własnoręcznie ulepić z gliny pamiątkową figurkę. Nie zabraknie średniowiecznych konkursów i… pojedynków w wyznaczonej do tego strefie.

Z myślą o smakoszach i piwoszach tuż przy scenie stanął ogródek piwny oraz stoiska gastronomiczne. Maluchy z uśmiechem powitają dmuchańce i stoiska z kolorowymi zabawkami. A gdy przyjdzie czas na występy taneczno-muzyczne – będą miały okazję poznać podstawy tańców dawnych.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..