Srebrne Klucze Legnicy pojechały do Jędrzejowa (WIDEO)

Tomasz Pepliński

Tomasz Pepliński i Michał Mendyk z Jędrzejowa przywieźli na 18. Turniej Kowali najciekawszą pracę domową – mównicę-pulpit do czytania, za co zdobyli statuetkę Srebrnych Kluczy Legnicy. Wśród rzemieślników, którzy na miejscu kuli zawiasy i zasuwy bramowe najlepsi okazali się natomiast Andrzej i Marcin Słowikowie z Januszkowic oraz ponownie Tomasz Pepliński i Michał Mendyk.

18. już edycja legnickiej imprezy organizowanej przez miejscowy Ośrodek Sportu i Rekreacji trwała w ubiegły weekend (20-21 maja) w parku Miejskim. Naszą relację można znaleźć tutaj: Pogoda dla kowali (FOTO). Po raz kolejny mistrzowie kowalstwa przywieźli ze sobą prace wykonane jako zadanie domowe, rywalizowali też, kując na miejscu zasuwy i zawiasy bramowe. Jak się okazało, w tym roku Hefajstos czuwał nad duetem z Jędrzejowa, k. Świecia nad Wisłą. Tomasz Pepliński i Michał Mendyk nie tylko zdobyli serca jurorów swoją mównicą, ale i wykutą na miejscu zasuwą bramową. Z kolei wśród rzemieślników pracujących nad zawiasami największym kunsztem wykazali się Andrzej i Marcin Słowikowie z podkarpackich Januszkowic.

W trakcie imprezy poznaliśmy też najsprawniejszych uczestników IV Legnickiego Biegu Kowalskiego. O tytuł w pięciu kategoriach rywalizowało ponad 100 zwolenników aktywnego trybu życia. Najlepszym niepełnosprawnym biegaczem został Andrzej Dwojak. W biegu rodzinnym najszybciej linię mety przekroczyli Andrzej i Kacper Kozuba. W kat. do 12 lat wygrali: Alan Celiński i Malwina Wierzbicka, w kat. 13-16 l.: Kacper Kozuba i Natalia Żelaśkiewicz, a w kat. open: Artur Gułaj oraz Angelika Gaweł. Najszybsi, poza dyplomami, zabrali do domu podkowy wykute przez mistrzów kowalstwa.