Sprawdzają rowerzystów

Dziś przez cały dzień głogowscy policjanci prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny rower”. Funkcjonariusze zwracają uwagę między innymi na zachowania rowerzystów jak i prawidłowe wyposażenie jednośladów.

Policjanci przypominają, że rowerzysta to zaraz po pieszym, najsłabszy uczestnik ruchu drogowego, który w starciu z kilkanaście razy cięższym i szybszym pojazdem, praktycznie nie ma szans.

– Celem prowadzonych działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Policjanci zwracać więc będą uwagę na zachowanie rowerzystów, prawidłowe wyposażenie ich pojazdów, trzeźwość kierujących ale również na zachowanie kierowców wobec jednośladów – tłumaczy Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Ważne jest też, aby rowerzysta był widoczny na drodze.

– Dlatego zalecamy, aby stosować nie tylko obowiązkowe oświetlenie roweru wymagane przepisami, ale również noszenie elementów odblaskowych, kamizelek, które zwiększają naszą widoczność i poprawiają bezpieczeństwo – dodaje Kaleta.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..