Sportowcy zaśpiewają dla głogowianina (WIDEO)

Rusza wielka zbiórka pieniędzy dla 45-letniego głogowianina, który walczy o powrót do normalnego życia, po pęknięciu tętniaka. Do akcji włączyli się między innymi sportowcy, którzy będą dla niego kolędować.

Pęknięcie tętniaka zmieniło całe dotychczasowe życie Tomasza Sęka i jego bliskich. 45-letni głogowianin, w jednej chwili z aktywnego, pełnego życia mężczyzny stał się osobą niepełnosprawną, całkowicie sparaliżowaną.

– To wspaniały człowiek, nigdy nikomu nie odmówił pomocy, uśmiechnięty i optymistycznie nastawiony do życia – mówi o nim jego przyjaciel, Leszek Wspaniały.

Teraz to on potrzebuje pomocy. Pan Tomasz nie porusza się i nie mówi, ale jego mózg funkcjonuje prawidłowo. Szansą na powrót do zdrowia jest intensywna rehabilitacja.

To już dwa lata jak Tomek walczy o powrót do normalnego życia między innymi poprzez kosztowną rehabilitację, zajęcia z logopedą. Miesięczny koszt rehabilitacji to jest około dwudziestu tysięcy złotych – mówi Leszek Wspaniały.

Od 6 grudnia rusza wielka zbiórka pieniędzy, która zakończy się 31 stycznia wspólnym kolędowaniem. Bożonarodzeniowe koncerty charytatywne to już tradycja. W ubiegłym roku dla Amelki Brzezińskiej zaśpiewali dziennikarze. W tym roku pałeczkę od dziennikarzy przejmą sportowcy.

– Na scenie dla Tomka zaśpiewa drużyna Chrobrego Głogów, siatkarze, motokrosowcy, kickbokserzy oraz kibice – mówi Marta Dytwińska-Gawrońka, współorganizatorka akcji.

Przed Tomkiem jeszcze długa droga to tego, aby mógł samodzielnie funkcjonować, dlatego przyda się każda złotówka. Puszki do których będą zbierane pieniądze można znaleźć w Urzędzie Miasta, Starostwie Powiatowym oraz w Miejskim Ośrodku Kultury.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..