Sport i rehabilitacja w nowych salach (WIDEO)

Ponad milion sto tysięcy złotych kosztował remont obiektów sportowych, z których korzystać będą niepełnosprawne dzieci w głogowskim Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych.

W Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych na co dzień uczy się 225 dzieci niepełnosprawnych. Teraz uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu sportowego oraz sal, które oficjalnie otwarto po remoncie.

  – To było moim wielkim marzeniem, żeby mieć taką salę z prawdziwego zdarzenia, w której dzieci będą mogły realizować swoje pasje i odnosić sukcesy – mówi Marta Greber, dyrektor ZPSW w Głogowie.

Sprzęt, w który wyposażone zostały sale, będzie służył uczniom nie tylko do aktywności fizycznej ale także do rehabilitacji.

 – Wyremontowaliśmy salę do tenisa stołowego, salkę do ćwiczeń korekcyjnych i rehabilitacji ruchowej oraz dużą salę sportową – wymienia Marta Greber.

Z efektów remontu i nowego oblicza sal sportowych zadowolony jest także starosta głogowski:

– Pamiętam ten obiekt sprzed kilkunastu lat i to jak wygląda teraz to naprawdę coś wspaniałego – mówi Jarosław Dudkowiak.

Powiat głogowski przekazał na remont 650 tysięcy złotych, natomiast pół miliona pozyskano z PFRON.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..