Społecznicy zrealizują kolejne pomysły (FOTO, WIDEO)

Powstaną kolejne  skwery, odbędą się nowe imprezy kulturalne, rozwija się nowa ścieżka tematyczna na terenie Pogórza Kaczawskiego. Wszystko w ramach projektu Działaj Lokalnie, który z powodzeniem wdrażany jest w naszym regionie za pośrednictwem m.in. Stowarzyszenia Kaczawskiego. W Dobkowie beneficjenci podpisali umowy i wzięli się do pracy.

Programu „Działaj Lokalnie” nie trzeba reklamować. Społecznicy chętnie włączają się w projekt, choć kwoty z pozoru są niewielkie. Zdarzało się jednak, że kwota kilku tysięcy zł stanowiła barierę nie do pokonania. Dzięki uczestnictwie w programie małe nieformalne grupy, stowarzyszenia czy instytucje kultury pozyskują dofinansowania na realizowanie swoich pomysłów. Czasem są to spotkania integracyjne, wycieczki, kursy doskonalenia lub zakupy sadzonek, drobnej infrastruktury czy konkursowych nagród. Program charakteryzuje się elastycznością w finansowaniu inicjatyw, przejrzystością regulaminu i co najważniejsze, beneficjenci nie są sami przy jego realizacji. Stowarzyszenie Kaczawskie służy pomocą merytoryczną i księgową w prawidłowym napisaniu i rozliczeniu wniosków.

– W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Kaczawskiego bardzo mocno dziękuję wszystkim organizacjom i grupom nieformalnym, które złożyły wnioski w ramach tegorocznej edycji Programu Działaj Lokalnie. Z uwagi na bardzo wysoki poziom przedkładanych propozycji oraz ich rekordową liczbę, komisja grantowa miała bardzo trudne zadanie dokonując swojego wyboru – mówi Krzysztof Kowalczyk, koordynator programu.

Ostatecznie zdecydowano się dofinansować aż sześć projektów z puli tematycznej oraz 10 projektów z tzw. puli ogólnej. Łącznie przyznano 55 tys. zł.

Jakie pomysły w tym roku będą realizować wnioskodawcy? O tym mowa w materiale TV Regionalna.pl poniżej.

Fot. Daniel Śmiłowski


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..