Opublikowany: czw, Gru 6th, 2018

Społecznicy świętowali (FOTO, WIDEO)

W Jaworze odbyła się Gala Wolontariatu. W dniu święta społeczników już po raz czwarty wyróżnione zostały instytucje, stowarzyszenia i osoby angażujące się w niesienie pomocy innym. Nagrodzonych zostało prawie sto osób. Nie zabrakło życzeń, gratulacji i występów oraz ogromnego tortu wdzięczności.

– Jaworska Gala Wolontariatu to forma podziękowania wszystkim, którzy poświęcają swój czas dla innych. To także zachęta dla innych do włączania się w różne akcje charytatywne i współdziałanie z różnymi jednostkami – powiedział nam Leszek Światkowski, naczelnik wydziału promocji i współpracy zagranicznej Urzędu Miasta.

W tym roku na listę wyróżnionych trafiło kilkudziesięciu wolontariuszy z wielu organizacji. Byli to m.in. harcerze, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, uczniowie jaworskich szkół i stowarzyszeń. Wśród wyróżnionych były też osoby niezrzeszone.

– To dzięki waszej pomocy możemy sprawniej organizować np. Święto Chleba i Piernika. Na Was można zawsze liczyć. Cieszę się, że w naszym mieście jest tak dużo aktywnych osób chętnych do niesienia pomocy – mówił burmistrz Emilian Bera podczas wręczania pamiątkowych dyplomów i upominków.

Galę uświetnił występ młodzieży z zespołu Euforia oraz pokaz tancerzy ze szkoły KDance Studio Izabeli i Adriana Kowalskich. Na zakończenie, oprócz pamiątkowych zdjęć, można było poczęstować się tortem z cukierni Stanisława Furtaka.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..