Spółdzielnia zatrudniła uczniów

zdj. M. Kowalski

Blisko sto młodych osób bierze udział w tegorocznej edycji „Wakacyjna praca dla Młodych”. Przez dwa tygodnie wykonują prace porządkowe, które zleca im głogowska spółdzielnia mieszkaniowa.

Program działa od 2006 roku i polega na zatrudnieniu przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Nadodrze” uczniów i studentów. Co roku chętnych jest więcej niż miejsc.

 –  W tym roku w Wakacyjnej Pracy dla Młodych bierze udział dziewięćdziesiąt sześć osób – mówi Mateusz Kowalski ze SM „Nadodrze” w Głogowie.

Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy. Pierwszy turnus właśnie dobiega końca, więc można już ocenić efekty pracy młodych pracowników:

 – Bardzo ambitni, młodzi ludzie. Większość z nich nie ma doświadczenia, ale prace wykonują bardzo dobrze i solidnie. Myślę, że wszyscy są zadowoleni, łącznie z mieszkańcami, którzy mogą obserwować jak pracują – Ewa Francug z osiedla „Kopernik A” SM Nadodrze.

Mateusz to uczeń głogowskiego technikum, który w programie bierze udział po raz pierwszy:

 – To trochę przygoda, a trochę, żeby zarobić pieniądze na wakacje – mówi Mateusz.

Młodzież pracuje około cztery i pół godziny dziennie. Za dwa tygodnie pracy zarobią 650 złotych brutto.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..