Opublikowany: sob, Sty 12th, 2019

Spartakus bliżej ćwierćfinału (FOTO)

W Dolnośląskiej Lidze Kadetów zmierzyli się dzisiaj w Jaworze siatkarze Spartakusa z Cuprum Lubin. Drużyny walczą o wejście do ćwierćfinałów. Po zaciętych, wyrównanych dwóch setach z drużyną gości coś się stało.

Młodzi siatkarze rozpoczęli mecz bezbłędnie, skutecznie w ataku i ambitnie. Wymiana punkt za punkt sprawiła, że o wygranych setach decydowały końcówki. Przy stanie 1:1 na boisku zrobiło się nerwowo i nawet posypały się kartki. Zawodnicy obu drużyn zaczęli popełniać błędy, a trenerzy zmuszeni byli do częstego wykorzystywania czasów na wskazówki techniczne. Ci najwyraźniej nie słuchali. Przy stanie 2:1 w setach dla Spartakusa kibice byli świadkami poddania się przez lubinian. Punkt po punkcie rosła przewaga dla gospodarzy, a gościom gra wcale się „nie kleiła”. Co się zadziało? – pytaliśmy po spotkaniu trenera Daniela Dłużniakiewicza.

– Nie potrafię sobie tego wytłumaczyć. Zadziałała chyba jakaś nadprzyrodzona siła i zablokowała zawodnikom głowy – tłumaczył szkoleniowiec porażkę w czwartym secie z wynikiem 25:8.

Powody do zadowolenia miała natomiast Marta Czyczerska. Jej podopieczni zagrali dobre spotkanie i są coraz bliżej ćwierćfinałów DLK.

– W środę przegraliśmy z Gwardią, ten mecz trzeba było wygrać. Po tym meczu było widać, co się dzieje, gdy gra się na emocjach. To jest właśnie ten sport. Kto wytrzyma, ten wygrywa – podsumowała trenerka Spartakusa.

Spartakus Jawor – Cuprum Lubin 3:1 (25:19; 20:25; 25:23; 25:8)

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>