Opublikowany: pon, Cze 11th, 2018

Sołtys roku wybrany! (FOTO, WIDEO)

W powiecie jaworskim ogłoszono konkurs na sołtysa roku. Z każdej gminy wytypowano po trzech kandydatów, spośród których komisja sędziowska wytypowała tych najaktywniejszych i najskuteczniejszych w działaniu. Zwycięzcę poznaliśmy w sobotę podczas I Spotkania Samorządowego Sołtysów Powiatu Jaworskiego.

Gala finałowa konkursu odbyła się we Mściwojowie. Jak się okazało nieprzypadkowo, bowiem to szef właśnie tego sołectwa został uhonorowany tytułem sołtysa roku. Seweryn Mazur, oprócz zasłużonych oklasków, otrzymał też pamiątkową statuetkę oraz bon o wartości 500 zł. – Pieniądze trafią oczywiście do kasy sołeckiej, to nasz wspólny sukces – powiedział nagrodzony sołtys. Wyróżnienia za pracę na rzecz swoich wsi otrzymali: Małgorzata Czaja (Małuszów) i Robert Fudali (Kosiska).

Gratulacje i nagrody wręczał starosta jaworski, Stanisław Laskowski w towarzystwie marszałka Tadeusza Samborskiego i prezesa Kółek Rolniczych, Radosława Zysnarskiego. Wszyscy obecni na sali sołtysi otrzymali kwiaty i pamiątkowe parasole. – Niech te parasole będą symbolem i chronią was przed kolejnymi obowiązkami narzucanymi przez ustawodawcę – mówił marszałek Samborski.

Podczas spotkania był też czas na omówienie bieżących tematów i aktualnych problemów, a także na wymianę doświadczeń. Gabriela Męczyńska ze Stowarzyszenia „LGD Partnerstwo Kaczawskie” przedstawiła prezentację o pracy sołectw. Okazuje się, że sołtysi doskonale sobie radzą w organizowaniu życia kulturalnego w swoich miejscowościach. Wspomagają pracę Kół Gospodyń Wiejskich oraz skutecznie pozyskują pieniądze pisząc projekty. – Jest dużo pracy, pomagają nam mieszkańcy, a najbliżsi już przyzwyczaili się do pracy społecznej – powiedziała nam wyróżniona pani sołtys, Małgorzata Czaja.
Organizatorzy zadbali też o część rozrywkową. Wystąpił kabaret 0-99 z Wiadrowa oraz zespół PERŁA z Przybyłowic. – Sądząc po frekwencji i humorach widzę, że taka formuła przyjęła się i odpowiada. Cieszymy się, że naszą inicjatywę wsparł marszałek Samborski i Kółka Rolnicze, za co serdecznie dziękuję. Tytuł był tylko jeden, ale gratuluję wszystkim sołtysom. Mam nadzieję, że za rok na scenie staną kolejni sołtysi i nasze spotkania będą kontynuowane – podsumował starosta Stanisław Laskowski.

Galeria zdjęć:

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..