Opublikowany: śr, Lis 14th, 2018

W sobotę mecz przyjaźni w Chocianowie

W sobotę, 17 listopada na stadionie Stali Chocianów odbędzie się ostatni mecz rundy jesiennej w grupie zachodniej IV ligi. Tym razem rywalem podopiecznych Roberta Gajewskiego będzie Odra-Total Ścinawa. Oznacza to, że na zakończenie 2018 roku w Chocianowie dojdzie do „mecz przyjaźni”. 

Rywalizacja Stali z Odrą to zawsze spora gratka dla kibiców. Niezależnie od tego, gdzie odbywa się takie spotkanie to na trybunach pojawiają się kibice obu zespołów, którzy dopingują swoje drużyny. Podobnie będzie i tym razem, ponieważ MKS Odra Ścinawa organizuje wyjazd autobusem dla swoich kibiców. To oznacza, że w Chocianowie może pojawić się nawet pięćdziesięcioosobowa grupa kibiców gości. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że również kibice Stali nie próżnują i przygotowują specjalną oprawę na sobotni mecz. Wszystko wskazuje na to, że na trybunach stadionu w Chocianowie ponownie będziemy mogli również zobaczyć wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej – Andrzeja Padewskiego.

Biorąc pod uwagę aspekt sportowy to z całą pewnością faworytem rywalizacji będzie Odra-Total Ścinawa, która w ostatnich tygodniach spisuje się rewelacyjnie. Podopieczni Tomasza Wołocha po raz ostatni przegrali 1 września, gdy okazali się słabsi od rezerw Chrobrego Głogów. Od tamtego momentu ścinawianie zanotowali siedem wygranych i dwa remisy, dzięki czemu zajmują trzecie miejsce w tabeli. Z całą pewnością Odra przyjedzie do Chocianowa, by serię meczów bez porażki podwyższyć do dziesięciu.

Oba spotkania pomiędzy Stalą a Odrą w poprzednim sezonie kończyły się minimalnym zwycięstwem ścinawian, którzy jesienią wygrali w Chocianowie 3:2 a wiosną 1:0 w Ścinawie. Jak widać jednak rywalizacja zawsze przynosiła wiele emocji. Po raz ostatni chocianowianie w meczu ligowym pokonali Odrę 26 kwietnia 2014 roku, gdy na własnym stadionie wygrali 1:0 dokładając cegiełkę do spadku swoich rywali z klasy okręgowej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..