Opublikowany: nie, Lis 25th, 2018

Co słychać w jaworskim biznesie? (FOTO)

Biznesmeni skupieni w Związku Pracodawców Ziemi Jaworskiej spotkali się na kolejnym roboczym zebraniu. Oprócz spraw organizacyjnych sporo czasu poświęcono gościom. Obecni byli seniorzy ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, doradcy ekonomiczni oraz reprezentanci działu HR Mercedes-Benz Manufacturing. Była też okazja do poznania nowego naczelnika Urzędu Skarbowego.

Na zaproszenie zarządu przybyło kilkunastu związkowców oraz goście. Jaworscy emeryci zwrócili się do lokalnych przedsiębiorców z prośbą o pomoc i wsparcie. Prezes ZERiI Henryk Buczak złożył zebranym wyrazy uznania oraz zaprosił przedsiębiorców do współpracy. Sporo czasu poświęcono zmianom w systemie podatkowym.

Naczelnik US Adam Olszówka zachęcał do korzystania z Mechanizmów Podzielonej Płatności. Tzw. Split Payment ma na celu m.in. utrudnienie życia przedsiębiorcom nieuczciwym i wyłudzającym podatek VAT. Przedsiębiorcy skorzystali z okazji do zadawania pytań, a na wszystkie szczegółowo i kompetentnie odpowiadała inspektor Danuta Borejko. Urzędnicy poruszyli jeszcze temat Jednolitych Plików Kontrolnych i temat akcji pn. Stop Szarej Strefie. Z ciekawością wysłuchano też sprawozdania za 2017 r., z którego wynika m.in., że w powiecie jaworskim mamy o jednego „milionera” mniej niż w roku poprzednim.

Obecni na spotkaniu doradcy finansowi zachęcali do korzystania z atrakcyjnych kredytów na poprawę termomodernizacji, mówili o nowych zasadach zwolnienia z podatku CIT oraz informowali o możliwościach dofinansowania przedsiębiorstw w ramach RPO w roku nadchodzącym.

Ze związkowcami spotkał się też szef powstającej w Jaworze fabryki silników. Andreas Schenkel jest częstym gościem pracodawców i jak podkreśla, zależy mu na jak najlepszych relacjach z lokalnymi przedsiębiorcami. Kolejne spotkanie w ZPZJ przewidziane jest końcem grudnia. Odbędzie się wtedy tradycyjna wigilia, będzie też doskonała okazja do podsumowania kolejnego roku pracy.

.

.

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..