Opublikowany: pon, Lut 12th, 2018

Śledztwo po wypadku w Faurecii (WIDEO)

Prokuratura oraz oddział Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu badają przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło w sobotę rano na terenie francuskiej fabryki Faurecia, działającej w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomiczniej przy ul. Jaworzyńskiej. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł czterdziestoletni brygadzista. Legniczanin został przygnieciony maszyną do formowania plastykowych elementów.

O tragedii, do której doszło na porannej zmianie o godz. 8.40, informowaliśmy już w sobotę. Przypomnijmy, że rannego reanimowali najpierw koledzy z pracy, a następnie przybyli na miejsce policjanci. Nieprzytomnemu brygadziście udało się przywrócić akcję serca. Niestety, po dowiezieniu do szpitala mężczyzna zmarł.

Jak mówi Radosław Wrębiak, szef Prokuratury Rejonowej w Legnicy, śledztwo zostało wszczęte dzisiaj pod kątem niedopełnienia obowiązków wynikających z bezpieczeństwa i higieny pracy, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Nieoficjalnie wiadomo, że wypadek zarejestrowały kamery zakładowego monitoringu.

Śledczy przeprowadzili w fabryce eksperyment, ale nie chcą jeszcze ujawniać, na czym dokładnie polegał. Wiadomo, że zabezpieczono całą dokumentację maszyny, która raniła brygadzistę i przesłuchano pierwszych świadków.

Prawdopodobną przyczyną śmierci pracownika były obrażenia wielonarządowe. Szczegóły powinna wyjaśnić zaplanowana na jutro sekcja zwłok.

Siostra pokrzywdzonego mężczyzny poszukuje świadków zdarzenia. Kobieta zapowiedziała, że zrobi wszystko, co w swej mocy, by poznać wszystkie okoliczności wypadku i ewentualnych winnych śmierci brata.

Szczegóły w materiale filmowym:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..