Opublikowany: śr, Paź 3rd, 2018

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji ZUS-u

Nie rozumiesz na czym polegają elektroniczne zwolnienia? Prowadzisz firmę i nie wiesz, jakie są twoje obowiązki wobec ZUS? A może chcesz zatrudnić cudzoziemców i chciałbyś dowiedzieć się, jakie składki musisz za nich odprowadzić? Wszystkiego tego dowiesz się, odwiedzając 22 października dowolną placówkę ZUS-u na Dolnym Śląsku. Wszyscy ubezpieczeni mogą tego dnia liczyć na bezpłatne konsultacje. 

 – Nasi eksperci wyjaśnią także informacje, jakie ZUS wysłał do Dolnoślązaków, informując ich o stanie konta emerytalnego. Wytłumaczą, dlaczego warto sprawdzać czy pracodawca odprowadza składki oraz pokażą, jak samemu obliczyć wysokość przyszłej emerytury przy użyciu kalkulatora emerytalnego a także założą konto na naszym portalu elektronicznym, jeśli ktoś tego do tej pory nie zrobił – zapewnia Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Składki są podstawą do obliczenia emerytury. A to oznacza, że im więcej składek ktoś zgromadzi na swoim indywidualnym koncie emerytalnym, tym większą emeryturę będzie dostawał. Co więcej ZUS będzie ją wypłacać do końca życia, nawet wtedy, gdy pieniądze, które ktoś zgromadził na koncie – już się wyczerpią. Dzięki składkom w ważnych i trudnych sytuacjach życiowych, kiedy ktoś nie może pracować np. po urodzeniu dziecka, w czasie choroby czy wypadku może liczyć na ochronę finansową. Zakład wypłaci, bowiem różne świadczenia takie jak zasiłek macierzyński czy chorobowy, a w przypadku śmierci rentę rodzinną oraz zasiłek pogrzebowy.

Osoby ubezpieczone są najliczniejszą, ale i jak wynika z badań, najmniej świadomą swoich praw i obowiązków grupą klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To dla nich, co roku w październiku organizowane są „Dni Ubezpieczonego”. W tym roku ich hasłem przewodnim jest „Informacja o stanie konta ubezpieczonego – ważna informacja o Twojej przyszłości”. To nawiązanie do wysłanego w czasie wakacji do półtora miliona Dolnoślązaków listu dotyczącego stanu ich konta w ZUS.

Bezpłatne konsultacje odbędą się w poniedziałek 22 października. Tego dnia placówki będą czynne w godz. 8-18.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..