Opublikowany: nie, Cze 16th, 2019

„Skarb…” w Polkowicach

Spektakl plenerowy „Skarb wdowy Schadenfreude” Teatru im. H. Modrzejewskiej z Legnicy zostanie wystawiony w sobotę, 22 czerwca, na polkowickim Rynku. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 21.

W opisie czytamy: „Skarb wdowy Schadenfreude” Roberta Urbańskiego, to historia, jaka tuż po wojnie mogła się wydarzyć na każdym podwórku Dolnego Śląska. Ściągający zewsząd Polacy, próbujący ułożyć sobie życie na nowo, wprowadzają się do kamienicy. Nowi lokatorzy zdają sobie sprawę, że jedno z mieszkań pozostaje wciąż zamknięte. Rezyduje tam niemiecka wdowa, o której krążą sprzeczne informacje. Ciekawość sąsiadów rośnie, zwłaszcza że pojawia się wśród nich milicjant Bronek, trzymając w dłoni przydział na pokój w mieszkaniu wdowy. Rzecz idzie nie tylko o dach nad głową. Zamknięte lokum kusi tajemnicą. Ale jak się tam dostać? Zwłaszcza gdy ma się obok siebie ostrą konkurencję, a za sobą – niejasną przeszłość? Po pięćdziesięciu latach w mieście pojawia się wnuczka Bronka, dziennikarka, która próbuje dociec, co tak naprawdę się wtedy zdarzyło. Ale co to znaczy „naprawdę”?…”

Reżyserem spektaklu jest Lech Raczak. Scenografia: Piotr Tetlak, kostiumy: Katarzyna Tomczyk, muzyka: Łukasz Matuszyk, ruch sceniczny: Tomasz Dajewski. Wystąpią: Katarzyna Dworak-Wolak, Alina Czyżewska, Bogdan Grzeszczak, Joanna Gonschorek, Robert Gulaczyk, Małgorzata Urbańska, Magda Skiba, Zuza Motorniuk, Paweł Wolak, Magda Biegańska, Paweł Palcat, Bartosz Bulanda, Gabriela Fabian, Anita Poddębniak, Magda Drab, Albert Pyśk, Mateusz Krzyk.

Spektakl odbędzie się w ramach projektu „Modrzejewska w Polkowicach” dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Do końca roku Teatr im. Heleny Modrzejewskiej z Legnicy zagra w Polkowicach jeszcze trzy spektakle.

Źródło: PCA/Fot. Karol Budrewicz 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..