Opublikowany: śr, Gru 5th, 2018

Siłownia plenerowa już na ukończeniu (FOTO)

W Targoszynie (powiat jaworski) dobiegają końca prace związane z budową siłowni zewnętrznej. Inwestycja realizowana jest w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

Wniosek o dofinansowanie zadania został złożony już w lutym tego roku, natomiast wyniki naboru zostały ogłoszone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na początku czerwca. Gminie Mściwojów, która starała się finansowe wsparcie, udało się uzyskać na ten cel dofinansowanie w maksymalnej kwocie.

W tym roku w całej Polsce powstanie 1 530 ogólnodostępnych plenerowych stref sportu, rekreacji i odpoczynku. Ogromne zainteresowanie programem sprawiło, iż procedura wyłonienia wykonawcy i sama realizacja projektu znacznie się przedłużyła. Niemniej jednak wszystkie zaplanowane w projekcie urządzenia udało się zamontować w terminie.

Choć obecnie pogoda nie zachęca do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, to władze gminy wierzą, że utworzony obiekt, zgodnie z założeniami programu, stanie się dla mieszkańców Targoszyna ulubionym miejscem rekreacji. Nie wykluczają również, że w najbliższym czasie możliwe będzie ogrodzenie obiektu oraz wykonanie dogodniejszej nawierzchni.

.

Fot. UG Mściwojów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..