Sięgnij po sukces z ZUS-em

Legnicki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 11 maja organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Sięgnij po sukces”. Adresatami są przede wszystkim aktywne zawodowo osoby z niepełnosprawnością, ich opiekunowie oraz pracodawcy.

Spotkanie odbędzie się w piątek 11 maja w sali konferencyjnej (pokój nr 100) legnickiego oddziału ZUS-u przy ul. Grabskiego 26. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 12.00. W pierwszej części programu przewidziano m.in. wykład motywacyjny doradcy-psychologa zawodowego „Sięgnij po sukces”, porady ekspertów z Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy i legnickiego ZUS-u, rozmowy z członkami Klubu Kibica Niepełnosprawnych Miedzi Legnica „Kilka słów o aktywności sportowej”.

Nie zabraknie również ekspertów z Urzędu Miasta Legnicy, którzy  będą mówili o wsparciu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dla osób niepełnosprawnych. Natomiast przewodnicząca Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności opowie o przysługujących osobom niepełnosprawnym ulgach i uprawnieniach.

Część druga rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie poświęcona organizacjom zrzeszającym osoby niesłyszące. W jej ramach odbędzie się eksperci wygłoszą specjalną prelekcję o emeryturach, rentach, możliwościach dorobienia do świadczeń oraz na temat niezdolności do pracy – eksperci z ZUS w Legnicy. W spotkaniu wezmą udział: Stowarzyszenie Migaj Sercem, Koło Terenowe Polskiego Związku Głuchych, Stowarzyszenie Równość Człowieka Głuchego.

– Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie tylko osoby niepełnosprawne ale również osoby z ich najbliższego otoczenia. Na każde ze spotkań jest wstęp wolny – zachęca Iwona Kowalska, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..