Setki osób odwiedziły uczelnię (FOTO)

zdj. PWSZ w Głogowie

Około sześciuset uczniów z Głogowa i okolicznych gmin i powiatów odwiedziło głogowską uczelnię. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyły się XI Głogowskie Dni Nauki i Sztuki.

Wszystkie uczelniane instytuty przygotowały dla uczestników wydarzenia ciekawe zajęcia, warsztaty i pokazy.

– Pokazaliśmy wszystkie nasze pracownie, młodzież wzięła udział w licznych zajęciach – mówi Anna Włodarczyk z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie

Instytut Politechniczny zaoferował odwiedzającym między innymi doświadczenia fizyczne i chemiczne, programowanie robotów czy odlewanie cynowej armii. W mobilnym laboratorium firmy WAGO odbywały się warsztaty pomiarowe. Natomiast w Instytucie Humanistycznym można było poznać świat reklamy i filmu, a także zagadnienia z socjologii i filozofii.

– Osoby, które odwiedziły Instytut Medyczny mogły poznać tajniki pracy pielęgniarki i sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Ekonomiści zastanawiali się nad fenomenem Bitcoina, zajmowali się sprawozdaniami finansowymi, chętni uczestniczyli w warsztatach w zakresie komunikacji interpersonalnej – relacjonuje Anna Włodarczyk.

Odbyły się dyktanda i konkury. W Konkursie z Języka Niemieckiego wzięło udział ponad 200 osób, a blisko 60 osób uczestniczyło w grze „U-kierunkuj się” zorganizowanej przez uczelnianą bibliotekę.

zdjęcia: PWSZ w Głogowie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..