Opublikowany: nie, Sty 14th, 2018

Seryjny podpalacz altanek zatrzymany (FOTO)

Legniccy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie kilkunastu altan na terenie ogródków działkowych w Legnicy. Mężczyzna został zatrzymany, tuż po tym jak podłożył ogień pod kolejnymi altankami. O jego losie zadecyduje teraz prokurator i sąd. Grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję, której efektem było zatrzymanie 36-letniego mężczyznę podejrzanego o serię podpaleń na terenie miasta.

To prawdopodobnie w wyniku jego przestępczej działalności spłonęło w mieście kilkadziesiąt altanek, a straty na szkodę osób pokrzywdzonych szacuje się na dziesiątki tysięcy złotych.

– Chwilę po otrzymaniu informacji o kolejnym podpaleniu altan przy ulicy Kilińskiego i Monterskiej, policjanci udali się na miejsce, gdzie zauważyli ukrywającego się w krzakach mężczyznę. Zatrzymany 36-latek trafił prosto do policyjnego aresztu – informuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Obecnie szczegółowo wyjaśniamy wszystkie okoliczności tej sprawy. Za dokonane przestępstwa sprawcy grozić może kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka legnickiej policji.

.

Fot. KMP w Legnicy

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..