Porażka koszykarek CCC Polkowice na inaugurację sezonu!

Nie lada niespodzianką, jeśli nie sensacją, zakończył się inauguracyjny mecz Basket Ligi Kobiet. Jedne z głównym faworytek do tytułu mistrzowskiego, koszykarki CCC Polkowce, uległy na własnym parkiecie Pszczółce Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 70:76.

Przebudowany zespół brązowych medalistek z ubiegłego sezonu bardzo dobrze rozpoczął czwartkowe spotkanie. Pierwsze dwa punkty z linii rzutów wolnych zdobyła Elina Babkina. Kolejne dwa „oczka” dorzuciła Theresa Plaisence i po dwóch minutach gry było 4:0. Gdy „trójkę” odpaliła Angelika Stankiewicz zrobiło się 7:0. Wydawało się, że polkowiczanki pójdą za ciosem i odniosą spokojne zwycięstwo. Przyjezdne jednak dość szybko się otrząsnęły z tej chwilowej niemocy i jeszcze w pierwszej kwarcie wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Równie wyrównana była druga partia, która także zakończyła się minimalnym prowadzeniem lublinianek. Do szatni koszykarki z Polkowic schodziły z dwupunktową stratą (33:35).

Po zmianie stron zawodniczki AZS-u nie zwalniały tempa i po chwili ich przewaga wynosiła już siedem punktów (33:40). Gospodynie mozolnie rozpoczęły odrabianie strat, wychodząc nawet w pewnym momencie na minimalne prowadzenie, które przed decydującą odsłoną znowu odzyskały przyjezdne. Ostatnie 10 minut na parkiecie przez długi czas toczyła się walka punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego, które wywiozły z Polkowic cenne zwycięstwo 76:70.

CCC Polkowice – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 70:76 (17:18, 16:17, 18:17, 19:24)

CCC: Elina Babkina 16, Artemis Spanou 13, Theresa Plaisance 11, Ewelina Gala 9, Antonija Sandrić 9, Angelika Stankiewicz 8, Weronika Gajda 4, Magdalena Leciejewska, Magdalena Idziorek.

Pszczółka: Feyonda Fitzgerald 23, Dajana Butulija 12, Martyna Cebulska 12, Uju Ugoka 8, Marta Witkowska 8, Agata Dobrowolska 5, Kateryna Dorogobuzowa 5, Dorota Mistygacz 3.