Semeniuk: Przegrałyśmy na własne życzenie

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin nie będą miło wspominać pierwszego domowego meczu w 2018 roku. Miedziowe przegrały z Energą AZS Koszalin 21:24 (11:12). Przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi trener Bożeny Karkut oraz Karoliny Semeniuk.

Bożena Karkut: Gratuluje zespołowi z Koszalina, bo zagrał dziś naprawdę bardzo dobre zawody i od początku widać było ogromną determinację w ich poczynaniach, która była jeszcze większa w momencie, kiedy poczuły, że mogą wywieźć z Lubina punkty. Nam tej determinacji zabrakło, bo od pierwszych minut grałyśmy niezespołowo i niekonsekwentnie. Dopiero zaczynamy drugą rundę musimy przeanalizować nasze błędy, uderzyć się w pierś i grać dalej.

Karolina Semeniuk: Oddałyśmy pole przeciwniczkom, oddałyśmy im właśnie boisko. Przegrałyśmy na własne życzenie i to jest smutne. Od samego początku ten mecz nie układał się po naszej myśli. Nie takiego scenariusza się spodziewałyśmy. Nic nie wskazywało na to, że zagramy tak słaby mecz. Po pierwszej połowie myślałyśmy, że na drugą wyjdziemy bardziej pobudzone, tymczasem ta część spotkania była w naszym wykonaniu jeszcze bardziej ospała. Pretensje możemy mieć tylko do siebie, czy to w ataku czy w defensywie – żadna z formacji nie zafunkcjonowała w taki sposób, żebyśmy mogły wygrać z Koszalinem.