Sejm Dzieci i Młodzieży odwołany

„Z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu, mając na względzie kwestie organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych, z przykrością informujemy, że podjęto decyzję o odwołaniu posiedzenia SDiM planowanego na 1 czerwca 2018 r. – czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Sejmu. – Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy. Kancelaria Sejmu będzie informować mailowo wszystkich uczestników sesji SDiM o dalszych decyzjach”.

1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka, w ławach poselskich XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży miało zasiąść 460 młodych parlamentarzystów z całego kraju. Na jedenaście zespołów zakwalifikowanych z Dolnego Śląska, aż dwa są z powiatu polkowickiego: Damian Kłos i Jakub Opyrchał ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach oraz Paulina Galus i Daria Hajduk z Gimnazjum w Gaworzycach.

Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest edukacja do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym na zasadach demokratycznych. Poruszane do tej pory tematy dotyczyły aktualnych kwestii społeczno-politycznych, kulturalnych czy gospodarczych zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Fot. archiwum 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..