Ścinawska już przejezdna w obu kierunkach

Po trzymiesięcznej przerwie kierowcy znów mogą w pełni korzystać z ulicy Ścinawskiej. Droga od godzin porannych jest przejezdna w obu kierunkach. 

Informację tę potwierdził nam także kierownik budowy Marcin Dziuk: – O godzinie 8 na ul. Ścinawskiej został przywrócony ruch w obu kierunkach. Pamiętajmy jednak, że nadal jest to teren budowy, o czym świadczą również postawione tam znaki ostrzegawcze A-14 informujące o robotach drogowych oraz znaki B-33 ograniczające prędkość do 30 km/h.

Przypomnijmy, że utrudnienia na ul. Ścinawskiej zostały wprowadzone 8 maja. Przez ostatni kwartał obowiązywał na niej ruch jednokierunkowy, od drogi krajowej nr 3 w stronę ulicy Paderewskiego. Wprowadzenie ograniczeń w ruchu było konieczne dla przeprowadzenia zaawansowanych prac remontowych. Dziś jednak wszystko wróciło do starego porządku i jak zapewniają drogowcy nie będzie już potrzeby zamykania tej ulicy.

Choć kierowcy mogą już jeździć po nowej nawierzchni w obie strony, to przy drodze trwają jeszcze prace budowlane. – Pozostały nam roboty wykończeniowe przy terenach zielonych, chodnikach i w okolicach zjazdów. Myślę, że zakończymy je jeszcze w tym roku – dodaje Marcin Dziuk.

Dodajmy, że lada chwila powinny zostać również przywrócone przystanki autobusowe znajdujące się przy ul. Ścinawskiej, które na czas ograniczeń były wyłączone z użytku.

W ramach przebudowy ulicy Ścinawskiej m.in. wybudowano nową sieć wodociągową oraz położono nowy asfalt bitumiczny zwany inaczej „cichą nawierzchnią. Dla porównania, remont skrzyżowania przy Castoramie trwa już ponad rok i wciąż nie znamy dokładnego terminu jego zakończenia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, będąca głównym inwestorem, w połowie lipca po raz kolejny przesunęła datę ukończenia tej inwestycji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Remont ul. Ścinawskiej to część większej inwestycji realizowanej przez lubiński ratusz. W jej ramach łącznie zostanie przebudowanych 3,4 km dróg. Prace odbywają się także przy al. Niepodległości, al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ul. Granitowej do Centrum Logistycznego Jeronimo Martins Dystrybucja. Na ostateczne zakończenie wszystkich etapów trzeba jeszcze trochę poczekać. Realizacja tak dużej inwestycji jest możliwa dzięki unijnej dotacji, jaką pozyskało miasto w kwocie 25 mln zł. Resztę niezbędnych środków wyłożył Urząd Miejski w Lubinie (ponad 5,4 mln zł) i Starostwo Powiatowe w Lubinie (2,8 mln zł).

Dodaj komentarz