Opublikowany: pon, Cze 4th, 2018

Ścinawa ze wspólnikiem zaczyna budowę gazociągu

Jeden z największych projektów inwestycyjnych w Ścinawie rozpocznie się już za kilka dni. Gmina podpisała umowę z firmą, która w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) zbuduje gazociąg łączący Ścinawę z Prochowicami.

Zawarcie umowy w rzadko stosowanej przez samorządy formule PPP pozwala na zmniejszenie finansowego udziału gminy w tym projekcie. Biznesowy partner Ścinawy, spółka G.EN. GAZ ENERGIA z Tarnowa Podgórnego, wyłoniony w ramach postępowania o zawarcie umowy koncesji, będzie realizował i ponosił koszty robót budowlanych, utrzymywał wybudowaną infrastrukturę i zarządzał nią na własne ryzyko przez 20 lat. Samorząd w tym przedsięwzięciu musi ponieść koszty materiałów.

– Właśnie wybraliśmy dostawcę rur. Jest to firma TEKS Kaczmarek, Tatara Sp. J. z Mysłowic. Koszt tego przedsięwzięcia to około 2,7 mln zł – mówi Przemysław Linda, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju ścinawskiego magistratu.

Gmina przygotowała także projekt budowlany i wykonawczy z aktualnym pozwoleniem na budowę oraz zapewniła prawo do korzystania z nieruchomości na potrzeby realizacji inwestycji. Wcześniej na całym odcinku między Prochowicami a Ścinawą przeprowadziła wycinkę drzew.

Prace budowlane mają ruszyć w pierwszych dniach czerwca. W czasie wakacji budowana będzie sieć dystrybucyjna w mieście, a już na przełomie sierpnia i września gaz dotrze do pierwszych odbiorców. Będzie ich około 200.

Fot. UMiG Ścinawa

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..