Ścieki znowu spłynęły do Odry

Kolejny raz ścieki sanitarne spłynęły do Odry. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapewnia, wszystko jest pod kontrolą i podobne sytuacje nie powinny się już zdarzyć.

Pierwszy raz cuchnąca, czarna ciecz spłynęła do Odry pod koniec listopada, a o całym zdarzeniu zaalarmowali wędkarze, którzy zauważyli wypływające ścieki. Przedstawiciel Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji tłumaczył wtedy, że doszło do zatoru.

Po tym zdarzeniu służby spółki przeczyściły kanalizację i udrożniły system. Po sprawdzeniu okazało się, że na ulicy Dobrej jest połączenie sieci kanalizacji z częścią deszczową. Po opadach deszczu ścieki tą właśnie drogą przedostały się do Odry:

– To połączenie zostało już zamurowane i zlikwidowane. Jak wynika z naszych obserwacji ta część jest szczelna i nie powinien już nastąpić żaden zrzut ścieków sanitarnych –  mówi Andrzej Krzemień, prezes PWiK.

To miało spowodować, że do podobnych sytuacji miało nie dochodzić Tymczasem trzy dni temu do rzeki znów wypłynęła śmierdząca ciecz:

 –  To co się stało mogło być skutkiem tego, co wydarzyło się w listopadzie. Czyli były to pozostałości, które teraz zostały wypłukane – wyjaśnia prezes.

Pracownicy przedsiębiorstwa zapewniają, że ścieki sanitarne, które trafiły do rzeki nie są szkodliwe dla zdrowia.

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..