Saperzy z Pomorza wyciągnęli bombę (WIDEO,FOTO)

600 osób ewakuowanych, zamknięte budynki, ulice oraz przeprawa mostowa – tak wyglądał dzisiejszy poranek w Głogowie. Saperzy z Marynarki Wojennej ze Świnoujścia wyciągnęli z Odry 250 kilogramową bombę z czasów II Wojny Światowej.

Akcja ewakuacyjna mieszkańców z pobliskich ulic oraz osób i pracowników z położonych w pobliżu budynków i placówek rozpoczęła się już o 8.00 rano:

– Od rana trwała ewakuacja mieszkańców Ostrowa Tumskiego i Starego Miasta będących w strefie zagrożonej wybuchem. W sumie ewakuowano blisko sześćset osób – informuje Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie.

 Blisko 150 osób przebywających w Domu Uzdrowienia Chorych zostało jednak w budynku:

 –  Ponieważ podobną ewakuację przeżyliśmy już cztery lata temu, to dowódca akcji zezwolił na to, żeby osoby które są na turnusie rehabilitacyjnym jak również nasi pracownicy zeszli do strefy opiwniczonej domu  – wyjaśnia s. Małgorzata Malska.

Saperzy z Marynarki Wojennej ze Świnoujścia od wczoraj przygotowywali niewybuch do wyciągnięcia:

 –  Przy tej bombie musiały być zadysponowane jednostki specjalistyczne z Marynarki Wojennej.  Saperzy i nurkowie pracowali wczoraj do późnych godzin tak, aby maksymalnie przygotować bombę do wyciągnięcia – informuje prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

 O godzinie 10.00 wstrzymano ruch pojazdów i pieszych od Ronda Konstytucji 3 Maja przez głogowski most, aż do wyjazdu z Głogowa w stronę Leszna i Sławy.

250 kilogramowa bomba została wyciągnięta za pomocą dźwigu. Akcja zakończyła się wywiezieniem groźnego niewybuchu przez patrol saperów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..