Samorządowcy solidaryzują się z prezydentem Gdańska

Fot. European Committee of the Regions / Aurore Belot (via Flickr.com)

Z całej Polski płyną wyrazy wsparcia dla Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który został wczoraj ciężko ranny podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Życzenia powrotu do zdrowia przekazują mu także samorządowcy z naszego regionu.

Pawła Adamowicza ugodził nożem mężczyzna, który wdarł się na scenę podczas gdańskiego Światełka do Nieba. Prezydent, m.in. z ciężkimi ranami serca i innych narządów wewnętrznych, przeszedł kilkugodzinną operację. Jego stan nadal jest poważny.

Jestem zszokowany. To jedyne słowa, które przychodzą mi do głowy po tym, co wydarzyło się w Gdańsku. Właśnie wróciłem ze zbiórki WOŚP. Byłem z wolontariuszami… Myślę, że nie ma dziś w Polsce samorządowca, który nie jest myślami z prezydentem Pawłem Adamowiczem i jego rodziną.
Paweł! Całym sercem jestem z Tobą! Bądź silnym! Nie daj się! Walcz o życie i zdrowie! Orkiestra naszych serc gra dla Ciebie!

– Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy

Wielkoorkiestrowa Niedziela była świętem wielkich serc, dobroczynności i bezinteresowności. Dziś jednak proszę Was – bądźmy myślami z prezydentem Gdańska, Pawłem Adamowiczem. Wspierajmy go życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

– Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa

Atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza to niezwykle poruszający akt barbarzyństwa. Panie prezydencie jestem myślami i sercem z panem oraz pana rodziną. To smutny dzień. Nie ma słów. Proszę trzymać się dzielnie.

– Emilian Bera, burmistrz Jawora

Wszyscy jesteśmy solidarnie myślami z Mieszkańcami Gdańska oraz rodziną Pawła Adamowicza. Nigdy nie będzie przyzwolenia na agresję i przemoc w życiu publicznym. Panu Prezydentowi życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia.

– Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic

Lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku zapowiedzieli, że informację o aktualnym stanie zdrowia Pawła Adamowicza – o ile ulegnie on zmianie – podadzą w południe.

W wielu miastach Polski zorganizowane zostaną dziś wiece pod hasłem „Stop nienawiści”.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..