Sajnok na podium w Kolonii

Szymon Sajnok z grupy CCC Sprandi Polkowice zajął wysokie, trzecie miejsce w jednodniowym wyścigu Rund um Koln. Jest to jeden z największych dotychczasowych sukcesów w karierze 20-latka.

W ucieczce dnia brało udział siedmiu cyklistów. Wypracowali oni trzyipółminutową przewagę nad peletonem, w którym jechali wszyscy zawodnicy CCC. Główna grupa trzymała wszystko pod kontrolą i stosunkowo wcześnie, bo ok. 100 kilometrów przed metą zmniejszyła straty do 90 sekund.

40 kilometrów dalej, za sprawą mocnego tempa grupy pościgowej, ucieczka została skasowana. Stawka się później dzieliła w pofałdowanym terenie, ale ostatecznie na metę wjechała grupa ok. 70 kolarzy.

Pomarańczowi jechali czujnie, walcząc o pozycję dla Szymona Sajnoka. Ten wykorzystał ich ciężką pracę i rozpoczął finisz „z czuba”. Finiszował z najlepszymi, zajmując bardzo wysokie, trzecie miejsce, m.in. przed Marcelem Kittelem. Jest to jedno z największych osiągnięć 20-latka na szosie.  – Wiadomo, że fajnie jest walczyć z kolarzami z World Touru i jeszcze ich pokonać, ale to zawodnicy tacy jak inni. Każdego w peletonie traktuję tak samo i każdy jest moim rywalem, ale to na pewno jest też dla mnie duży zastrzyk motywacji na kolejne starty.  Widzę, że idę w dobrą stronę – mówił po wyścigu Szymon Sajnok.

Pozostali „pomarańczowi” zajęli następujące lokaty: Paweł Franczak (25), Michał Paluta (68), Kamil Gradek (77), Jonas Koch (87), Mateusz Taciak (88), Frantisek Sisr (99).